Welcome to DM Ugen 2009
Information
Forside
Liveopdatering
Tidsplan
Enkeltstart
Linieløb
Teknisk Håndbog
Startlister
Løbsprogram
Yderligere info
Tilmelding
Resultatliste
PostMasterLøbet
Oversigtskort
Målområdets historie
Seværdigheder
Overnatning
Sponsorkoncepter
Hjælpere søges
Presse
Pressemeddelelse
Kontakt
Tidligere vindere

Nyheder
6. juli: Resultater
27. juni: Resultater
25. juni: Resultater

23. juni: Liveopdatering

22. juni: Yderligere info

22. juni: Tilmelding

18. juni: Løbsprogram

16. juni: Startlister

13. juni: Oversigtskort

11. juni: Dame Junior

10. juni: Teknisk Håndbog

7. juni: Tilmelding opd.

7. juni: Tidsplan opd.

1. juni: Hjælpere søges opd.


Sønderborg Cykle Klubs sponsorer:





Administration
Admin
Login
Logout

  
Linieløb

SSL21188.jpg
Elite - 196 km.
1. DEN19840831 Matti Breschel (Team Saxo Bank) 04.42,29.
2. DEN19840905 Chris Anker Sørensen (Team Saxo Bank) 04.42,33.
3. DEN19730104 Frank Høj (Team Saxo Bank) 04.42,42.
4. DEN19811204 Brian Bach Vandborg (Liquigas) s.t.
5. DEN19830415 Martin Pedersen (Team Capinordic) 04.44,17.
6. DEN19750726 René Jørgensen (Designa Køkken) s.t.
7. DEN19750514 Nicki Sørensen (Team Saxo Bank) 04.44,19.
8. DEN19840609 Alex Rasmussen (Team Saxo Bank) s.t.
9. DEN19841105 Martin Mortensen (Vacansoleil Pro Cycling) 04.44,28.
10. DEN19890706 Christopher Juul-jensen (Glud & Marstrand Horsens) 04.44,34.
11. DEN19870831 Philip Nicholas Nielsen (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 04.45,21.
12. DEN19900310 Mathias Lisson (Team Kvickly Odder) 04.45,24.
13. DEN19710714 Allan Johansen (Designa Køkken) 04.45,42.
14. DEN19890309 Rasmus Guldhammer (Team Capinordic) 04.45,43.
15. DEN19850322 Jakob Fuglsang (Team Saxo Bank) s.t.
16. DEN19840730 Lars Ulrich (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 04.45,50.
17. DEN19871119 Daniel Kreutzfeldt (Team Capinordic) s.t.
18. DEN19850430 Michael Mørkøv (Team Saxo Bank) s.t.
19. DEN19850214 Anders Lund (Team Saxo Bank) s.t.
20. DEN19870224 Troels Rønning Vinther (Team Capinordic) 04.45,58.
21. DEN19830407 Daniel Holm Foder (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 04.46,03.
22. DEN19840707 Jesper Odgaard Nielsen (Team Stenca Trading) 04.47,11.
23. DEN19880505 Christian Ranneries (Team EnergiFyn) s.t.
24. DEN19900123 Lars Frydenlund Jensen (Randers CK 1910) 04.47,14.
25. DEN19860506 Andreas Frisch (Blue Water - Cycling for health) s.t.
26. DEN19890605 Ricky Jørgensen (Glud & Marstrand Horsens) 04.47,20.
27. DEN19881101 Nicolaj Foulum Olesen (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 04.47,23.
28. DEN19790425 Michael Reihs (Designa Køkken) s.t.
29. DEN19880224 Morten Kruse Brink (Designa Køkken) s.t.
30. DEN19870429 Michael Kaiser (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) s.t.
31. DEN19871012 André Steensen (Team Saxo Bank) s.t.
32. DEN19880121 Niki Østergaard (Team Capinordic) s.t.
33. DEN19870413 Kaspar Schjønnemann (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) s.t.
34. DEN19740126 Michael Bjørn Johansen (Blue Water - Cycling for health) 04.47,27.
35. DEN19870731 Thomas Guldhammer (Team Capinordic) s.t.
36. DEN19800116 Lars Bak (Team Saxo Bank) s.t.
37. DEN19780112 Jacob Nielsen (Glud & Marstrand Horsens) 04.49,15.
38. DEN19880308 Morten Høberg (Team Capinordic) 04.50,05.
39. DEN19830713 Michael Tronborg (Designa Køkken) s.t.
40. DEN19881018 Jakob Bering (Randers CK 1910) s.t.
41. DEN19671007 Søren B. Petersen (Team Stenca Trading) s.t.
42. DEN19881115 John Kronborg Ebsen (Cycling Nord) 04.50,22.
43. DEN19871113 Christian Moberg Jørgensen (Team EnergiFyn) s.t.
44. DEN19850904 Jan Almblad (Blue Water - Cycling for health) 04.51,40.
45. DEN19800512 Thomas Just (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) 04.51,42.
46. DEN19810330 Jens Erik Madsen (Team Capinordic) 04.52,36.
47. DEN19830613 Lasse Bøchman (Team Saxo Bank) s.t.
48. DEN19810322 Jacob Kollerup (Blue Water - Cycling for health) 04.53,43.
49. DEN19870818 Thomas Vedel Kvist (Quickstep) 04.54,35.
50. DEN19870329 Thomas Riber-Sellebjerg (Team Capinordic) 04.54,40.
51. DEN19870822 Nikola Aistrup (Team Capinordic) 04.55,57.
52. DEN19900107 Rasmus Christian Quaade (Blue Water - Cycling for health) 04.56,15.
53. DEN19820424 Michael Berling (Glud & Marstrand Horsens) 05.01,09.
54. DEN19840823 Kasper Linde Jørgensen (Glud & Marstrand Horsens) 05.01,11.
55. DEN19850826 Daniel Vest Stenkjær (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) s.t.
56. DEN19831222 Daniel Vestergård Andersen (Team Stenca Trading) 05.01,45.
57. DEN19850321 Kasper Jebjerg (Designa Køkken) 05.01,46.
58. DEN19790310 Michael Larsen (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) s.t.
59. DEN19841009 Simon Lerbech (Team Concordia - Vesthimmerland Procycling) s.t.
60. DEN19900110 Mads Lilholm Meyer (Team EnergiFyn) s.t.
61. DEN19880311 Jesper Mørkøv (Team EnergiFyn) s.t.
SSL21062.jpg
Junior - 116,8 km.

 1  Lasse Norman Hansen Team Odense Junior 02:49:45
 2  Adrian Udesen Herning CK 02:51:00
 3  Christian Adelhard Kreutzfeldt Team RCR Junior s.t.
 4  Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Glud & Marstrand Festina  02:51:21
 5  Casper Degn Larsen Glud & Marstrand Festina  s.t.
 6  Alexander  Kamp Køge CR s.t.
 7  Asbjørn Kragh Andersen Team Ginnerup Byg s.t.
 8  Michael Valgren Andersen Team Odense Junior s.t.
 9  Mads Lillelund Christiansen Esbjerg CR s.t.
 10  Rasmus Brandstrup Sterobo Team Odense Junior s.t.
 11  Stefan Linné Jørgensen Team Comeat -  s.t.
 12  Mathias Holm Team Comeat -  s.t.
 13  Dion Jimmy Hansen Team RCR Junior s.t.
 14  Ask Nilou Nørgaard Svendborg CC s.t.
 15  Karl Magnus Larsen Team Kvickly Odder Jun 02:51:28
 16  Jacques Stilling  Team Kvickly Odder Jun s.t.
 17  Pelle Niklas Christensen Clapp Team RCR Junior 02:51:35
 18  Mark Sehested Pedersen Team RCR Junior 02:52:27
 19  Emil Hovmand Herning CK 02:52:28
 20  Kasper Svingel Jensen Team Kvickly Odder Jun 02:52:30
 21  Rasmus Hestbek Lund Køge CR 02:52:30
 22  Ronnie Bang Pedersen Silkeborg IF Cykling 02:52:34
 23  Simon Larsen  Team Kvickly Odder Jun 02:52:36
 24  Søren Sølvsten Nielsen Team Ginnerup Byg 02:52:38
 25  Frederik Thalund Jensen Herning CK 02:52:41
 26  Carsten Friis Kragh Team Ginnerup Byg s.t.
 27  Sebastian Lander Glud & Marstrand Festina  s.t.
 28  Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK 02:52:44
 29  Jesper Kousgaard Herning CK 02:52:55
 30  Daniel Mielke  Roskilde CR 02:53:06
 31  Kasper Gryrdholt Pedersen Herning CK s.t.
 32  Anders Bak Hansen Team Ginnerup Byg s.t.
 33  Aske Louring Vorre Vejle CK 02:53:09
 34  Daniel Malmros Christiansen Team Odense Junior 02:53:12
 35  Magnus Damsbo Lund Lyngby CC 02:53:16
 36  Simon Holm Jacobsen  Eiby Lyngby CC 02:53:17
 37  Martin Grøn  Hobro CK38 02:53:27
 38  Simon Bigum  Cykling Odense s.t.
 39  Mathias Øllegaard Team Comeat -  s.t.
 40  Sebastian Hirsch  Team Comeat -  s.t.
 41  Thomas Grand Schmidt Køge CR s.t.
 42  Alexander Brøchner Nielsen Kolding BC s.t.
 43  Rasmus Dalgaard Herning CK s.t.
 44  Mads Gregersen  Varde CK s.t.
 45  Jacob Bech Rasmussen Svendborg CC s.t.
 46  Emil Arvid Olsen  Svendborg CC s.t.
 47  Troels Christensen ABC s.t.
 48  Otto Kristensen Thy CR s.t.
 49  Christian Mathiesen Glud & Marstrand Festina  s.t.
 50  Kevin Nyberg Simper Team Cycling Ringsted s.t.
 51  Nicolas Amstrup  Madsen Team RCR Junior s.t.
 52  Niklas Cenholt Østergaard Holstebro CC s.t.
 53  Frederik Bjørke Schwartz DCR Ballerup s.t.
 54  Niklas Kjær Runliden Horsens AC s.t.
 55  Christian Hedegaard Sørensen Randers CK 1910 s.t.
 56  Mathias Lindberg  Mortensen DCR Ballerup s.t.
 57  Jonas Rasmussen Middelfart CC s.t.
 58  Mads Hardahl Aalborg CR s.t.
 59  Morten Skjalm Madsen Hvidovre CK s.t.
 60  Anders Holmgaarrd Johansen Thorsager Motion Cykling 02:53:36
 61  Joachim Clausen Team Cycling Ringsted s.t.
 62  Nicklas Dahl Jakobsen Team Cycling Ringsted 02:53:38
 63  Matias Rosendal Damm Team Ginnerup Byg s.t.
 64  Christian Jersild Jensen Svendborg CC s.t.
 65  Torben O. Andersen Silkeborg IF Cykling 02:53:39
 66  Søren Birkemose Cykling Odense s.t.
 67  Sebastian Refsgaard Team RCR Junior s.t.
 68  Casper Folsach DCR Ballerup s.t.
 69  Morten Hugener Nielsen Sønderborg CK s.t.
 70  Kenneth Hansen Herning CK 02:53:44
 71  Nicolaj Isbrandt Aalbæk Hansen Kolding BC 02:53:46
 72  Alexander Mørk  Team Ginnerup Byg 02:53:49
 73  Matias Greve  Team Odense Junior 02:54:06
 74  Stefan Bødker Laustsen Team Ginnerup Byg 03:00:52
 75  Kasper H. Hansen Horsens AC s.t.
 76  Jens Møller Pedersen Randers CK 1910 03:00:53
 77  Frederik Nyvang Bacher Team Comeat -  03:00:56
 78  Martin Dyreborg Hansen Herning CK 03:03:26
 79  Oliver Stausholm  Esbjerg CR 03:03:26
 80  Jannick Berg  ABC 03:11:56
 81  Morten Haugaard Timmermann Odder CK 03:13:57

Linielbdamer.jpg
Damer - 102,2 km.
1. Linda Melanie Villumsen (Team Columbia Women) 2.57,20.
2. Trine Schmidt (Team Flexpoint - CC Hillerød) 2.57,34.
3. Maria Grandt Petersen (Team High End Sport) 2.59,14.
4. Fie Degn Larsen (Herning CK) 2.59,56.
5. Julie Leth (Team Kvickly Odder Jun) 3.00,00.
6. Iben Bohé (CC Hillerød) 3.04,45.
7. Nina Schultz Nielsen (Herning CK) 3.04,46.
8. Anette Berg (Sorø BC) s.t.
9. Lise Horslund Christensen (Team Lucca A.S.D) s.t.
10. Pernille Ott Frendorf (Greve CC) s.t.
11. Trine Lorentzen (Team High End Sport) 3.04,50.
12. Henriette Lygum Christensen (Team High End Sport) 3.04,52.
13. Astrid Jørgensen (ABC) s.t.
14. Jette Cathrine Fuglsang (Team High End Sport) 3.04,54.
15. Heidi Christiansen (Esbjerg CR) s.t.
16. Margriet Helena Kloppenburg (Team Hitec Products - UCK) 3.04,57.
17. Louise Bering (Randers CK 1910) 3.04,59.
18. Birgitte Bernt Nielsen (Randers CK 1910) s.t.
19. Mette Meyer (Køge CR) 3.05,02.
20. Henriette Frederiksen (Herning CK) 3.08,42.
21. Michelle Lauge Jensen (CC Hillerød) 3.10,53.
22. Nikoline Hansen (Team High End Sport) 3.15,06.

    10961  reads
 Printerfriendly display Printerfriendly display

Arrangør:
Sønderborg Cykle Klub
Hertug Hans Vej 10
6400 Sønderborg


Bidragsydere:
Hovedsponsor:


Arrangementstøtte:


Bilsponser:


Bredbåndsponsor:


Catering ved:


Tøjsponser:


Streaming leveret af:

Kaldender
September 2017
S M T W T F S

Website powered by